Mizoprostol

Tabletki na poronienie od lat są popularne na „czarnym rynku”. Sprowadzane przez grupy przestępcze z Indii oraz Turcji. Kobiety szukają sposobów na zakup tabletek wywołujących poronienie przez Internet – często stając się ofiarami oszustów.

 Na tej stronie dowiesz się, jak działa tabletka poronna Mizoprostol/Misoprostol.

Tabletka Mizoprostol w opakowaniu na żółtym tle

Misoprostol (RU 486) gdzie kupić bez recepty

Misoprostol (potocznie nazywany również Mizoprostol lub RU 486) jest dostępny na receptę. Tabletki nie są legalne w naszym kraju, a w Internecie jest pełno oszustów. Nie dajmy się oszukać, kupując tabletki poronne w sklepach internetowych i popularnych stronach www. Często sprzedawcy zostawiają opakowanie, a do środka dodają tabletki placebo.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup w aptece (Misoprostol jest wyłącznie na receptę, ma silne skutki uboczne). Pamiętajmy jednak, że zakup tych tabletek nie jest prosty – aby uniknąć podejrzeń, lepiej poprosić mężczyznę o zakup.

UWAGA! Mizoprostol i Mifepristone to dwa osobne leki, które stosuje się razem w celu wywołania poronienia.

Mifepristone legalny w Polsce?

Od kiedy aborcja w Polsce nie jest legalna, coraz więcej kobiet zastanawia się jak wykonać aborcje w domu. To przykre, że we własnym państwie nie mamy możliwości decydowanie o tym czy chcemy zostać matkami – jakby ta rola nic nie zmieniała w naszym życiu. Wiele kobiet nie ma warunków do wychowania dziecka. Często zostają same z „problemem” bez środków do życia oraz wsparcia. Mifepristone nie jest legalny w Polsce.

Przyjęcie paru tabletek w domowym zaciszu, kilka godzin i ciąża zostaje usunięta – to wykreowana wizja przez dystrybutorów tabletek, dla których liczy się tylko zysk.

Teoria nie wiele ma wspólnego z realiami aborcji farmakologicznej, przeprowadzanej w polskich domach.. Jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że aborcja się udała, wybierzmy zabieg w klinice aborcyjnej. Nasi sąsiedzi jak Słowacja lub Czechy mają liberalny stosunek do usuwania ciąży. Nie musisz podawać powodu ani tłumaczyć swojej decyzji.

Mifepriston gdzie kupić bez recepty

Należy uważać na wszelkie strony internetowe, które w atrakcyjnej cenie oferują tabletki Mifepristonu. Lek ten jest w większości przypadków promowany i sprzedawany przez zorganizowane grupy przestępcze. Dla nich liczy się tylko zysk – nie ryzykuj swojego zdrowia i życia. W teorii uda Ci się zakupić tabletki, jednak nie ma żadnej pewności co do pochodzenia i składu. Miej to na uwadze planując usunięcie ciąży.

Jak działają tabletki Misoprostol i Mifepristone

Połączenie tych dwóch środków to kombinacja, która pomoże nam usunąć niechcianą ciąże.

Jak stosować mizoprostol poronnie?

Aborcję farmakologiczną zaczynamy od zażycia doustnie mifepristonu – to antyprogesteron, który na skutek przerwania dotlenienia zarodka, powoduje jego śmierć. Misoprostol to syntetyczny analog prostaglandyny E1. Stosowaniu do leczenia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia błony śluzowej. Po pierwszej dawce do 30 minut pojawiają się nudności, wymioty, pierwsze skurcze macicy. Musimy zażyć około 600 mg tego preparatu. Skuteczność spada wraz z rozwijającym się zarodkiem. Mifepriston podany ok. 7 tygodnia od poczęcia powoduje obumarcie zarodka. Następnie spożywamy Misoprostol, który hamuje wydzielanie bariery śluzowej w żołądku (to również często używany lek w leczeniu wrzodów żołądka). Dlaczego Misoprostol jest niezbędny? Jeżeli Mifepriston zadziała, zarodek będzie martwy – trzeba go wydalić z organizmu. Misoprostol powoduje bardzo silne skurcze mięśnia macicy oraz rozwieranie szyjki. Tak zastosowany lek, umożliwia wywołanie reakcji organizmu jak podczas porodu, umożliwiając usunięcie płodu lub (jeżeli Mifepriston nie zadziałał) jego bardzo poważne uszkodzenie.

Lek Mizoprostol rozsypany na podłożu

Aborcja w domu

Domowa aborcja to bardzo ciężkie doświadczenie dla każdej kobiety – nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Warto przygotować się do tego zabiegu kilka dni wcześniej – ograniczyć stresujące sytuację oraz poszukać wyciszenia. Prawdopodobnie po spożyciu pierwszej dawki leku (4 tabletki) rozpocznie się intensywne krwawienie. Łącznie musimy spożyć 12 tabletek. Musisz mieć przy sobie zestaw podpasek (zakaz tamponów!). Coś do zjedzenia, lekką przekąskę i wodę niegazowaną. Zapewne zastanawiasz się, jak przebiega aborcja. Nie będziemy tutaj koloryzować – nie jest to przyjemne doświadczenie. Silne skurcze brzucha po zażyciu Mizoprostolu mogą powodować omdlenia, dlatego poproś bliską osobę, aby była z Tobą w domu. Niektóre kobiety zdecydowały się przerwać aborcję, bóle brzucha były za duże.

W Internecie możesz przeczytać, że ból jest podobny do miesiączkowego, ale taki przypadek to rzadkość. Środek powoduje skurcze porodowe więc taki właśnie ból będziesz odczuwać. Czas trwania największych skurczów kończy się po upływie 24 godzin. Nie powinnaś stosować żadnych leków przeciwbólowych ani rozkurczowych – to bardzo ryzykowane, jeżeli nie masz pewności, że są bezpiecznie w połączeniu z tabletkami poronnymi. Mogą pojawić się działania niepożądane np. z przewodu pokarmowego.   Dodatkowo ciepły koc w razie dreszczy.

Czy Misoprostol może nie zadziałać?

Tak jak wspominaliśmy – tabletki nie są skuteczną metodą usuwania ciąży.
Choć wiele stron będzie nas zapewniać, że aborcja farmakologiczna jest w 100% skuteczna i bezpieczna – nie wierzmy w te informacje. Są to właściciele firm, które prowadzą „sklepy” z tabletkami poronnymi. Najczęściej współpracują z zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Jakie są objawy nieudanej aborcji farmakologicznej?

  • Silne krwawienie utrzymujące się dłużej niż 2 godziny
  • Gorączka powyżej 39 stopni
  • Brak wypróżnionego zarodka, tkanki
  • Naciskając na brzuch odczuwasz silny ból

Podczas przeprowadzania aborcji musisz mieć do szpitala lub placówki medycznej mniej niż 45 min jazdy autem. To konieczne, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do utraty dużej ilości krwi. Nie bagatelizuj wysokiej gorączki! Szczególnie ta z tendencją wzrostową jest bardzo niebezpieczna! Gorączka może sygnalizować zakażenie poaborcyjne. Najczęściej występującą infekcją jest zakażenie błon śluzowych i dróg rodnych kobiety. Lekarze odnotowali śmierć z powodu powikłań zakażenia poaborcyjnego. W 2001 roku Kanadyjka zmarła na skutek infekcji, mimo że cały proces aborcji farmakologicznej przebiegał prawidłowo. Choć takie przypadki to rzadkość, warto mieć to na uwadze.

Kiedy udać się do lekarza? Jeżeli poczujesz się bardzo źle, pojawią się zawroty głowy oraz chwilowa utrata przytomości – musisz skorzystać z pomocy medycznej. Nawet w miejscu, gdzie aborcja jest nielegalna – lekarz ma obowiązek udzielić Ci pomocy. Jeżeli chcesz otrzymać odpowiednią pomoc – nie kłam i powiedz które tabletki brałaś oraz w jakiej dawce (najlepiej zabrać ze sobą opakowanie).

Czy Mifepriston i Mizoprostol są skuteczne?

W teorii kombinacja Mifepristonu i Mizoprostolu jest skutecznym sposobem usunięcia ciąży. Nie zapominajmy, że dystrybucją tych leków zajmują się grupy przestępcze z Indii oraz Turcji. Możemy otrzymać podróbki leków, które wyglądają jak oryginalne.

Działanie leków jest bardzo uwarunkowane. Nie mamy pewności, że zadziała również u nas. Warto po tygodniu wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik wciąż będzie pozytywny, oznacza to, że uszkodziliśmy rozwijający się płód, ale zarodek wciąż żyje. Musimy powtórzyć aborcję farmakologiczną lub zdecydować się na skuteczny zabieg usuwania ciąży w Klinice.

STOP

Mamy dość:

  • ograniczania praw kobiet do decydowania o własnym ciele
  • śmierci kobiet z powodu infekcji po wykonywaniu aborcji w domu
  • więzieniu i kar finansowych dla kobiet, które chciały usunąć ciąże w Polsce
  •  

Nie ryzykuj! Jeżeli musisz usunąć ciąże, zrób to w kraju, gdzie jest legalna. Klinika aborcyjna na Słowacji lub w Czechach jest bezpiecznym rozwiązaniem!

24 godziny na dobę uzyskasz wsparcie oraz opiekę medyczną. Przed zabiegiem zostają wykonane niezbędne badania. Około 25% to pacjentki z Polski więc personel sprawnie się porozumiewa w tym języku. Dzięki temu, bez problemu odpowiedzą na Twoje pytania, czy wątpliwości oraz doradzą jak wrócić do pełni sił po zabiegu. Otrzymasz środki przeciwbólowe oraz propozycję zostania na noc w Klinice (jeżeli jedziesz własnym transportem i nie czujesz się na siłach). Zabieg przerwania ciąży możesz wykonać do 3 miesiąca (do 9 tygodnia ciąży włącznie). Zależy Ci na bezpiecznej aborcji? Skorzystaj z dedykowanych klinik. Nie zwlekaj z decyzją, czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (51 głosów)