Arthrotec

Arthrotec to tabletki wywołujące poronienie. Podobnie jak reszta leków rekomendowanych do aborcji farmakologicznej, jest sprowadzany z Turcji czy Indii. Pierwotnie używany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów lub choroby zwyrodnieniowej stawów. Zawiera środek przeciwbólowy Diklofenak. 

Tabletki Arthrotec w opakowaniu na biało-szarym tle

Arthrotec forte

Aborcja w Polsce przy pomocy tabletek poronnych jest niebezpieczna, podobnie jak zabieg. Kobiety, kupując w sieci zestawy poronne do aborcji farmakologicznej, zaczęły zauważać, że zamiast leków otrzymują wątpliwego pochodzenia pigułki czy tabletki przeczyszczające. Od tego momentu handel się zmniejszył, co wpłynęło na wzrost cen.

Co nie oznacza, że Polki nie usuwają niechcianej ciąży. Narażając się przy tym, na spore niebezpieczeństwo.

Ponieważ zamawiając zestaw poronny z Internetu nie możemy być pewni co właściwie w nim jest. Podobnie wykształcenie lekarzy w tej dziedzinie praktycznie nie istnieje. Dlaczego? Ponieważ nikt nie będzie uczył lekarzy nielegalnych zabiegów. Co prawda występują miejsca tzw. podziemia aborcyjne w Polsce – jednak są one równie niebezpieczne jak tabletki. Niezależnie jaką metodą usuniesz ciąże, jeżeli poczujesz się źle, musisz zgłosić się do szpitala lub innej placówki medycznej. Oczywiście lekarze teoretycznie mają obowiązek udzielenia Ci pomocy*, ale na pewno zauważą powód dolegliwości. Zarówno kobieta, jak i lekarz wykonujący aborcję nie unikną kary.
*Lekarz może odmówić leczenia, powołując się na klauzulę sumienia. Wyjątkiem jest zagrożenie życia i zdrowia kobiety.

Arthrotec gdzie kupić bez recepty?

Leku nie kupimy w żadnej aptece bez recepty. Coraz więcej lekarzy ma świadomość jak jest używany, więc ciężko go uzyskać. Możemy zakupić go w Internecie w zawyżonej cenie, na własną odpowiedzialność. Mało kto wie, że tabletkami poronnymi handlują z reguły zorganizowane grupy przestępcze. Czasem wysyłają same opakowania leku, gdzie w Polsce nieuczciwi sprzedawcy wkładają leki placebo lub tylko wywołujące skurcze macicy – następnie sprzedają w zawyżonej cenie. Warto zaznaczyć, że wbrew obiegowej opinii tabletki wczesnoporonne są skuteczne do maksymalnie 5 tygodnia. W Internecie możesz znaleźć informację, że do 9 tygodnia można usunąć ciąże farmakologicznie – to mit, nie wierz w to.

To wizje wykreowane przez sprzedawców, którzy mają na celu tylko zysk. Po 6 tygodniu ciąża może nie zostać usunięta przez aborcję farmakologiczną tylko przez zabieg (skurcze macicy są za słabe, aby wydalić płód na tym etapie). Decydując się na zażycie tabletek na tym etapie, prawdopodobnie tylko uszkodzisz płód i zrobisz samej sobie krzywdę. Wcześniej musisz upewnić się, że nie jesteś w ciąży pozamacicznej.

Arthrotec dawkowanie poronne

Jak stosować arthrotec na poronienie?Jeżeli obawiasz się powikłań w trakcie domowej aborcji, przyjmij lek arthrotec pod język. Dlaczego? Ponieważ w przypadku wizyty w szpitalu, lekarze z mniejszym prawdopodobieństwem wykryją lek. Dopochwowo tabletki rozpuszczają się do 4 dni. 

W kraju gdzie możesz zostać obarczona karą za usuwanie ciąży, powiedz po prostu, że poroniłaś. Postępowanie w obu sytuacjach jest bardzo podobne – lekarz lub ginekolog wykonuje łyżeczkowanie, aby usunąć zarodek z macicy. Nie gwarantujemy jednak, że lekarz nie wykryje leku. Niestety zdarzały się sytuacje, gdy lekarka zgłosiła podejrzenie wykonania aborcji w domu przy pomocy leku Arthrotec.

Arthrotec na poronienie

Poronienie przy pomocy tabletek nie jest łatwym zadaniem. Przed przystąpieniem do aborcji farmakologicznej dokładnie obejrzyj instrukcję, skład leku. W przypadku leku arthrotec forte bezpieczną ilością są 4 tabletki. W przypadku aborcji domowej jest inaczej. Musimy przyjąć około 3 dawek leku po 4 tabletki, co zdecydowanie przekracza standardową dawkę leku. Jeżeli korzystasz z zestawu poronnego, w opakowaniu może być nawet 12 tabletek do 16. Warto na wstępie wspomnieć, że musi być przy Tobie bliska osoba, a do najbliższej placówki medycznej powinnaś mieć ok. 30 minut drogi autem. Jeżeli zaczniesz czuć się źle – nie wahaj się skorzystać z pomocy medycznej. Aborcja farmakologiczna powoduje bardzo duży ubytek krwi i szereg różnych działań niepożądanych. Nie zawsze osoba, która jest z nami tego dnia, ma możliwość pomocy w przypadku np. krwotoku wewnętrznego. Co może się jeszcze wydarzyć podczas aborcji farmakologicznej? Atak paniki, ponieważ skurcze macicy są bardzo bolesne i praktycznie nie ustają. Ból dla większości kobiet jest paraliżujący.

Tabletki Arthrotec na dłoni kobiety na błękitnym tle

Arthrotec dopochwowo

Wyróżniamy dwa rodzaje aborcji:

 • Całkowitą – zostały usunięte wszystkie elementy ciąży tzw. krew, tkanka i zarodek. Dzieje się to podczas skurczów macicy. Całkowite wydalanie łożyska i tkanek trwa  2- 3 dni od zażycia tabletek. Krwawienie trwa do 2 tygodni, oczywiście dużo mniejsze.
 • Niecałkowitą – nie pojawia się krew, występuje ból po naciśnięciu na brzuch.

Co zrobić, gdy nie krwawimy? Prawdopodobnie ciąża nie została usunięta, a płód został bardzo uszkodzony. Jeżeli chcesz mieć pewność – idź do lekarza lub ginekologa, który wykona łyżeczkowanie macicy. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Niestety, nie możemy zapewnić, że lekarz nie zauważy tego, że chciałaś usunąć ciąże. Może również powołać się na klauzulę sumienia i nie udzielić Ci pomocy.

Brak krwawienia po zażyciu Arthrotecu

Z reguły krwawienie rozpoczyna się do 30 minut. Na początku odczujesz skurcze macicy, w miarę upływu czasu będą się nasilać.  Wymioty lub omdlenia to również częste skutki uboczne – podobnie jak biegunka. Warto mieć przy sobie elektrolity, które uzupełnią witaminy. Następnie pojawi się gorączka i dreszcze. Nie powinnaś lekceważyć gorączki – zwłaszcza tej z tendencją wzrostową! Na początku okryj się chłodzącymi chusteczkami na czole. Obserwuj swoją temperaturę! Gorączka powyżej 39 stopni to zły znak. Jeżeli ciąża nie zostanie całkowicie usunięta, a my nie wykonamy łyżeczkowania macicy, prawdopodobnie dojdzie do infekcji. Jedynym sposobem, aby przekonać się czy mamy jeszcze zarodek w sobie, jest wizyta w szpitalu lub wykonanie badania ultrasonograficznego.

Dlaczego infekcja jest niebezpieczna? Infekcja dróg rodnych wymaga interwencji lekarza, który oczyści macicę i przepisze odpowiednie leki. Aborcja farmakologiczna jest bardzo nieprzewidywalna. Czasem uda się zabrać 12 tabletek (niezbędnych do usunięcia ciąży) i ból jest znośny, innym razem już 4 tabletki powodują ogromny dyskomfort. W takiej sytuacji tylko uszkodzimy płód, a nie usuniemy ciąży. Arthrotec poronienie nie zadziała, niezależnie od długości i tygodnia ciąży.

Tabletki poronne Arthrotec i termometr na betonie

Arthrotec skutki uboczne

Niestety nie. Nawet sprawdzone tabletki poronne nie dają nam 100% pewności, że ciąża zostanie usunięta.  Z czasem skutki uboczne są coraz bardziej dotkliwe. Aborcja farmakologiczna powoduje ogromne i bolesne skurcze macicy. Czasem nie dochodzi do usunięcia ciąży, ponieważ kobieta, nie jest w stanie przyjąć kolejnej (niezbędnej) dawki leku. Ilość Mizoprostolu jest za mała i w najlepszym wypadku ciąża nie zostanie usunięta. Musimy zaznaczyć, że zalecana dawka, 2 razy większa niż standardowa, prowadzi do wielu działań niepożądanych:

 • krwawienie przewodu pokarmowego,
 • zapalenie dróg rodnych,
 • pojawiają się stany zapalne i infekcje,
 • zespół Ashermana
 • w przypadku ciąży pozamacicznej nieodwracalne uszkodzenie płodu
 • uszkodzenie błony śluzowej
 • inne efekty uboczne występujące przy stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych
 • zawroty głowy po aborcji farmakologicznej

Mało kto pisze o tym, że kobiety na skutek infekcji poaborcyjnej umierają we własnych domach.
Z racji popularyzacji bezpiecznych zabiegów w klinice, aborcja farmakologiczna przestaje być badana. W ciągu ostatnich kilku lat nie wykonano żadnych badań, które potwierdzają bezpieczeństwo usuwania ciąży tym sposobem.

Historia kobiety, która zażyła tabletki Arthrotec

„Byłam już po 2 dawce lek Arthrotec forte, czułam się słaba, jednak ból był do wytrzymania. Kolejne 4 tabletki. Pomagałam sobie termoforem, który na krótki czas rozluźnił skurcze macicy. Nagle zaczęło się mocne krwawienie… wcześniej też trochę było, ale jedna podpaska starczyła na 2h. Krwawienie było w pewnym momencie tak silne, że pojawiły mi się mroczki przed oczami. Powoli traciłam przytomność, była ze mną koleżanka. Kazała mi się ubrać i pojechać do szpitala. Mimo, że na oddziale nie było wiele osób, czekałam około godziny. Ponownie powiedziałam, że poroniłam samoistnie, jednak lekarz nie traktował moich słów poważnie.. to było okropne! Przepisał mi leki i kazał udać się na łyżeczkowanie macicy. ..”

Arthrotec aborcja

Mamy dość:

 • ograniczania praw kobiet do decydowania o własnym ciele
 • śmierci kobiet z powodu infekcji po wykonywaniu aborcji w domu
 • więzieniu i kar finansowych dla kobiet, które chciały usunąć ciąże w Polsce
 •  

Nie ryzykuj! Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i musisz usunąć ciąże, zrób to w kraju, gdzie będziesz bezpieczna. Klinika aborcyjna na Słowacji lub w Czechach jest bezpiecznym rozwiązaniem!

W wielu krajach istnieje aborcja na życzenie – to co dzieje się w Polsce to czyste średniowiecze! To wymysł naszego zacofanego rządu.. Inne kraje (Słowacja, Czechy, Niemcy) to nas sąsiedzi, którzy często w swoich Klinikach przyjmują Polki. Wiele z lekarzy mówi po polsku oraz wie jak przeprowadzić kobietę przez zabieg, aby czuła się komfortowo i bezpiecznie. Do 9 tygodnia ciąży możesz bez obaw poddać się zabiegowi.

Nie wahaj się.. daj sobie pomóc, zanim będzie za późno.
Klinka zapewni Ci bezpieczeństwo i wsparcie.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (33 głosów)