Aborcja Czechy

Aborcja w Czechach jest w pełni legalna do 12 tygodnia ciąży. Polki, które decydują się na zabieg wykonany w czeskiej klinice, nie podlegają pod polskie prawo i nie muszą obawiać się żadnych konsekwencji. Najbezpieczniejszą metodą terminacji ciąży jest aborcja próżniowa — zapoznaj się z najważniejszymi informacjami. To powinnaś wiedzieć o aborcji na terenie Czech!

Aborcja Czechy
Ile kosztuje aborcja

Ile kosztuje aborcja?

Według wielu stron klinik czeskich, cena aborcji metodą próżniową to koszt około 2 000 zł. Zabieg usunięcia ciąży zawsze odbywa się w pełnym znieczuleniu i trwa około 10 minut. Jeśli koszt terminacji ciąży w interesującej Cię klinice znacznie różni się od podanego powyżej — sprawdź dokładnie zasady działania tej kliniki ginekologicznej. Warto również dopytać telefonicznie ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży. Niewłaściwie wykonane zabiegi skutkują wizytą w szpitalu w celu dalszego doczyszczenia macicy, które jest bardzo nieprzyjemne dla kobiety.

Jak długo czeka się na zabieg? Najważniejsze informacje dotyczące rejestracji

Zazwyczaj umawianie się na aborcję przebiega sprawnie, również dla pacjentek z polski. Może przypominać to aborcję „na życzenie”, bo często zdarza się tak, że termin jest już na kolejny dzień. To, jak długo czeka się na aborcję w dużej mierze zależy od dostępności chirurgów i innych specjalistów, ale przede wszystkim od ilości pacjentek do przyjęcia w danym dniu. Bywa i tak, że niektóre kliniki otwierają się nawet w weekend, aby przyjąć każdą kobietę. Część klinik aborcyjnych z zagranicy oferuje swój transport z Polski prosto do miejsca zabiegu.

Chcąc umówić się na zabieg wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu podany na stronie konkretnej kliniki. Bez obaw o bariery językowe — osoby odbierające telefony posługują się językiem polskim. W żadnym momencie — czy to rozmowy, czy przygotowań, czy samej aborcji, a także po niej, nie zostaniesz zapytana o powód aborcji. Zabieg usunięcia ciąży w Czechach jest całkowicie normalny, wykonuje się go na porządku dziennym. Wiedz, że w Czechach nikt nie będzie Cię oceniał. Każda kobieta ma prawo do decydowania o tym, co dzieje się z jej ciałem. Pamiętaj, że wiele kobiet i średnio co 10 Polka znajduje się w nieplanowanej i niechcianej ciąży. Można to zmienić — legalnie. Przecież to kobieta powinna sama decydować o tym, czy jest gotowa na bycie mamą w danym momencie. Trzeba uświadomić sobie, że nie chodzi o samo wychowanie dziecka, ale zapewnienie mu godnych warunków do życia i poświęcenia. Czy każdego na to stać? Zabieg usuwania ciąży jest rozwiązaniem.

Tabletki poronne – przeczytaj również więcej na temat aborcji z użyciem tabletek!

Aborcja Czechy - metody

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Usunięcie ciąży musi być przemyślaną decyzją, której później nie będziesz żałować. Musi być zgodna tylko i wyłącznie z Tobą. Na terenie każdej kliniki aborcyjnej znajduje się gabinet psychologa, który jest otwarty na to, by Cię wysłuchać. Po wykonanej aborcji nie musisz od razu jechać do domu. Jeśli nie czujesz się psychicznie na siłach — personel wskaże Ci miejsce, w którym możesz odpocząć i zebrać na spokojnie myśli.

Istnieje wiele metod aborcji. Niestety często wybieraną formą są w dalszym ciągu tabletki wczesnoporonne — czyli aborcja farmakologiczna. Jest ona bardzo niebezpieczna i bywa bardzo bolesna. Usunięciu ciąży tą metodą towarzyszą konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia. Aborcja musi być przeprowadzana pod okiem wykwalifikowanego personelu, a nie w zaciszu domowym, gdzie nie ma osoby, która zagwarantuje pomoc w przypadku niespodziewanych komplikacji.

Bezpieczną formą terminacji ciąży, która wykonywana jest w czeskim klinikach jest aborcja próżniowa. Przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Legalny zabieg usunięcia ciąży maksymalnie do 12 tygodnia ciąży! Po tym czasie wykonanie zabiegu jest możliwe tylko w przypadku stwierdzenia poważnych wad płodu czy sytuacji, która zagrażałaby życiu kobiety. Przerwanie ciąży jest dostępne również dla niepełnoletnich pacjentek. Wymagane są odpowiednie dokumenty podpisane przez opiekuna prawnego.

Usunięcie ciąży Czechy

Jak przygotować się do aborcji?

Przede wszystkim, terminacja ciąży wykonywana jest na czczo, więc maksymalnie 5 godzin przed wyznaczoną godziną aborcji, możesz spożyć lekki posiłek. Na 3 godziny przed zabiegiem możesz napić się pół szklanki wody. Do aborcji nie są wymagane żadne badania. Wszystkim zajmie się wykwalifikowany personel kliniki w Czechach. Jeśli masz ujemną grupę krwi, ważne, byś wspomniała o tym już na samym początku — konieczny będzie dodatkowy zastrzyk z immunoglobuliną.

Co musisz zabrać ze sobą z Polski?

 • klapki,
 • długi t-shirt – co najmniej do połowy ud,
 • ręcznik,
 • chłonne podpaski,
 • wodę,
 • lekkie przekąski.

Trzeba bezwzględnie przestrzegać tych zasad!

Usuwanie ciąży w czeskich klinikach - zalety

Klinika aborcyjna, w której wykonasz zabieg powinna dbać o Twoje bezpieczeństwo i oferować opiekę na najwyższym poziomie. W profesjonalnych klinikach zobaczysz najlepszy sprzęt — dobre wyposażenie, z którego będą korzystać wykwalifikowani i doświadczeni lekarze to podstawa. Do wykonania aborcji nie potrzebujesz żadnych badań, skierowania. Nie musisz też podawać powodu usunięcia ciąży — w Czechach możesz liczyć na dyskrecję i duży komfort. Tuż po wykonanym zabiegu możesz udać się do domu, chyba że będziesz wolała zostać dłużej na obserwacji.

Usuwanie ciąży Czechy

Aborcja wykonywana w sprawdzonej i profesjonalnej klinice ginekologicznej oszczędzi Ci sporo stresu. Podczas zabiegu nie poczujesz żadnego bólu — wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Aborcja w Czechach trwa maksymalnie 15 minut. Jest dostępna bez przeszkód dla pacjentek z Polski. Co bardzo ważne, rejestracja telefoniczna dla pacjentek jest dostępna w każdej klinice.

Skutki uboczne? Profesjonalne kliniki zapobiegają w 100% negatywnym konsekwencjom związanym z aborcją. Pacjentka jest bezpieczna i anonimowa. Przecież liczysz się tylko Ty, Twoje bezpieczeństwo i komfort.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po zabiegu musisz zastosować się do kilku istotnych zaleceń:

 • nie podnoś ciężarów,
 • nie bierz kąpieli,
 • nie używaj tamponów,
 • unikaj alkoholu tuż po zabiegu,
 • nie ćwicz ani nie uprawiaj seksu do pierwszej miesiączki.

Obserwacja pozabiegowa trwa około godziny — po tym czasie, jeśli jesteś na siłach fizycznych i tych psychicznych, możesz kierować się do domu.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (78 głosów)