Co grozi za zakup tabletek poronnych?

Konsekwencje zakupu tabletek mogą być różne i zależą od wielu czynników. Zakup tabletek poronnych wiąże się z ogromnym ryzykiem otrzymania zamienników, podróbek czy nawet ich braku. Popyt generuje podaż a zorganizowane grupy przestępcze o tym wiedzą i tylko czekają aby zarobić ogromne pieniądze w krótkim czasie. Co grozi za zakup tabletek poronnych, jakie mogą być konsekwencje prawne oraz zdrowotne? Poniżej poznasz odpowiedź na te i inne pytania, zobacz!
co grozi za zakup tabletek poronnych
co grozi kobiecie za zakup tabletek

Konsekwencje prawne za zakup tabletek poronnych

W teorii prawo polskie nie może skazać osoby, która postanowiła przerwać ciążę tabletkami poronnymi. Problem pojawić się może, kiedy kobieta zostanie oskarżona lub podejrzana o próbę sprzedaży tabletek innym osobom. Kobieta może być wzywana na przesłuchania oraz być śledzona bez jej zgody. Powoduje to ogromny stres i niepewność. Żyjemy w państwie, gdzie ochrona dziecka jest najważniejsza. Efektem tego jest niezwykła ostrożność władz co do zakupu tabletek i ich obrotu na terenie kraju. Jeśli już zdecydujesz się na zakup tabletek, to prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli jednak chcesz uniknąć konsekwencji, znajdź klinikę w Czechach, która zupełnie legalnie usunie ciążę do 12 tygodnia jej trwania.

Konsekwencje zdrowotne po spożyciu tabletek poronnych

Oprócz ewentualnych konsekwencji prawnych, istnieje szansa, że nie wszystko pójdzie po myśli. Mowa tutaj oczywiście o komplikacjach w trakcie zabiegu metodą domową. Przyjmowanie tabletek z niewiadomego pochodzenia (bardzo częsty przypadek przy zakupie online) może prowadzić do skutków ubocznych, jak:

  • gorączka,
  • krwotok z ród rodnych,
  • nieprzyjemny zapach z pochwy,
  • bardzo silne skurcze macicy,
  • wymioty oraz nudności,
  • ból głowy,
  • podwyższona temperatura ciała.

Kara za aborcje

  • Przerywanie ciąży za zgodą kobiety stanowi naruszenie przepisów prawa i stanowi podstawę do kary pozbawienia wolności do lat 3. Gdy płód osiągnął zdolność życia poza organizmem, kara wynosi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
  • Przerywanie ciąży bez zgody kobiety – przy użyciu przemocy, czy innego sposobu a tym samym doprowadzenie kobiety do przerwania ciąży przemocą, groźbą czy podstępem jest podstawą do ukarania od 6 miesięcy do lat 8. W razie sytuacji, gdzie płód osiągnął zdolność życia poza organizmem – kara wynosi od roku do nawet lat 10.

Kary za aborcję w Polsce są surowe dlatego budzą wiele wątpliwości. Kobiety boją się usuwać ciążę na terenie kraju. Wiele z nich decyduje się na nielegalny zakup tabletek, jak i również wyjazd do innego kraju w celu usunięcia.

Co grozi za zakup tabletek poronnych - FAQ

Czy zakup tabletek jest nielegalny?

Sam zakup tabletek nie jest nielegalny, zaś upowszechnianie ich już tak. Istnieje duża szansa, że kobieta zostanie oskarżona o handel tabletkami, mimo że zakupiła je dla użytku osobistego.

Czy kobieta może czuć się bezpiecznie po zakupie tabletek?

Niestety, ale nie. Istnieje ciągła obawa, że kobieta zostanie wezwana na przesłuchanie w sprawie zakupu tabletek. W najgorszym przypadku zostanie oskarżona o nielegalny handel.

Czy tabletki to jedyna szansa na usunięcie ciąży?

Nie, istnieje możliwość przerwania ciąży w klinikach aborcyjnych. Największą popularnością cieszą się kliniki w Czechach oraz Słowacji.

Ile kosztuje przerwanie aborcji tabletkami?

Wszystko zależy od źródła tabletek, ich jakości, składu i organizmu kobiety. Kupując pigułki aborcyjne przez internet nie mamy pewności co do ich pochodzenia. Nie wiadomo również, jak zareaguje organizm kobiety. Tym samym koszty usunięcia ciąży metodą farmakologiczną oscylują w 500-2500 zł. Natomiast przerwanie ciąży w klinkach to koszt około 2000 zł – otrzymujemy jednak pewność i profesjonalną pomoc specjalistów.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (63 głosów)